تولید و مصرف کالای ایرانی ، اشتغال پایدار و رونق اقتصادی با خرید کالای ایرانی اقتصاد را توانمند کنیم استقبال از کالای ایرانی، اشتغال جوان ایرانی فردا را می سازیم با تولید و مصرف ملی کالای قاچاق ، تهدید سلامت، افزایش هزینه درمانی خرید کالای قاچاق فقط زیان اقتصادی نیست کالای قاچاق، ویرانگر رونق اقتصادی و سلامت خانواده امید به آینده با اندیشه ی تولید و مصرف کالای ایرانی حمایت از تولید و خرید کالای ایرانی ، تدبیر امروز ، امید آینده سود خرید کالای قاچاق برای بیگانگان است

[ امار بازدید سایت ]

قائم مقام معاونت نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی::گول تبلیغات ماهواره ای را نخورید


قائم مقام معاونت نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: به تبلیغات ماهواره ای اعتماد نکنید زیرا این گروه ها قابل ردیابی و پیگیری نیستند و طرح هرگونه شکایتی، به دلیل خارج بودنشان از سیستم نظام پزشکی عملا به جایی نمی رسد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مقیمی قائم مقام معاونت نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی با حضور در برنامه نبض گفت: مطب و موسسات دو محل مجاز برای تبلیغات پزشکی هستند که اجازه تبلیغ دارند و نظام پزشکی نهادی است که این اجازه را برای آنها صادر می کند، افراد بعد از دریافت مجوزهای کتبی قادر خواهند بود تا در رسانه های مختلف اقدام به تبلیغ برای خود کنند.
او افزود: دو گروه نظارت محیطی از این افراد را به عمل می آوردند، یکی نظام پزشکی که حوزه رسانه ها را پایش می کند و در دیگری دانشگاه های علوم پزشکی که پایش این گروه در فضایی غیررسانه ها را برعهده دارند.
مقیمی گفت: ما با معضلی در حوزه اینترنت و شبکه های اجتماعی روبرو هستیم، ما در این حوزه ها در حد صفر قدم برداشته ایم، ما در تلاشیم تا جلوی این تبلیغات را بگیریم اما متاسفانه همکاری های بین دستگاهی بسیار ضعیف است و هر وزارتخانه تنها در حیطه وظایف خود قدم برمی دارد و بیش از آن اقدامی نمی کند.
او افزود: ما شاهد تبلیغات مکملهای زیرزمینی در شبکه های اجتماعی هستیم که بعد از فعالیت 12 ساله هنوز هم به کار خود ادامه می دهند در حالی که اصولا ارائه محصولات مکمل در هرجایی بجز داروخانه ممنوع است و جالب آنکه این سایت صاحب نماد اعتماد الکترونیک برای فروش محصولات خود نیز هست، در حالیکه محصولات این سایت قاچاق است و عملا کارش غیرقانونی و خلاف است.
او گفت: ما بیش از 17 هزار تلفن هوشمند در حوزه های مختلف داریم که خدمات مشاوره ای ارائه می دهند، ما از مخابرات خواستیم تا فعالان این حوزه تنها در صورتی اجازه کار دارند که صاحب پروانه باشند، موضوعی که اصلا وجود خارجی نداشت و سوال اینجا بود که مخابرات چرا به این افراد مجوز فعالیت داده، از هر 10 نفر تنها 2 نفر مجوز داشتند که ما جلوی فعالیت این گروه ها را گرفتیم.
او افزود: سایتهای اینترنتی غیرمجاز هستند و عملا اجازه ای برای درمان و ارائه خدمات پزشکی ندارند.
عسگری معاون فنی دفتر نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت دیگر مهمان برنامه افزود: در بحث نظارت 60 دانشگاه علوم پزشکی وظیفه پایش در این عرصه را برعهده دارند، براساس پایشها، در شبکه های اجتماعی 37 نفر اقدام به تبلیغات غیرقانونی برای خود کرده بودند که به کمک پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند، هر تبلیغی که جنبه اغفال از مردم را دارد از نظر ما قابل قبول نیستند زیرا سلامت بحثی نیست که بشود به راحتی از کنار آن عبور کرد.
او گفت: سلامت در حوزه تجارت تعریف نمی شود، موضوع تبلیغ هم جایگاهی در این عرصه ندارد اگرچه این امر رایج شده است.
عسگری افزود: این روزها شبکه های اجتماعی در تلاش اند تا از فضای موجود سوء استفاده کنند اگرچه تا کنون به موضوع تخلفی در این عرصه برنخورده ایم و بعضا آنچه هم که بوده شناسایی و دستگیر شده اند.
او گفت: تبلیغ در شبکه های ماهواره ای تخلف به حساب می آید. وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت کشور مجاز به ورود و مداخله در این امور است، کوچکترین خبر مشکوک و فروش غیرقانونی حتی در شبکه های اجتماعی به سرعت شناسایی و دستگیر می شوند، ما منتظر دریافت اجازه از هیچ سازمان و ارگانی برای برخورد با مراکز غیرمجاز نیستیم.
او افزود: روابط عمومی وزارت بهداشت در تمامی رسانه ها حاضر هستند، سایت های وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در این عرصه فعال هستند و مرتب به اطلاع رسانی می پردازند.
او گفت: ما بایستی به مردم بگوییم که یک پزشک دلیلی برای تبلیغات ندارد زیرا خدمات پزشکی تجارت به حساب نمی آید، پزشک خوب توسط مردم معرفی می شود و هررفتاری غیر از این غیرطبیعی است.
او افزود: سامانه 1590 محلی است که هم به مردم مشاوره می دهد و حتی دریافت شکایات هم از این طریق قابل پیگیری است. بسیاری از شکایتها از تبلیغات کذب ماهواره هاست، غالب شکایتها به عدم آگاهی ها باز می گردد.يكشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵